לחצו על אחד המאמרים להרחבה בנושא:

 

מזגן מפוצל  Split air-condition

מה זה מזגן מפוצל ? ממה מורכב מזגן מפוצל ?  מזגני אוויר מפוצלים מורכבים משני חלקים עיקריים, מאיידCARBURETOR , מעבה  CONDENSER, שכל אחד מהם נמצא במקום אחר. יחידת המעבה של ה מזגן נמצאת מחוץ לבית, ואילו יחידת ה מאייד של מזגן מפוצל מורכבת בדרך כלל בתוך הבית או בצומת המרכזית לפיזור מיזוג האוויר. ה מאייד וה-מעבה מחוברים ביניהם עי צינורות מים וחשמל.
לחץ כאן להמשך קריאה >>>...

 

מזגן חלון

מזגן חלון הוא מזגן שמגיע כיחידה אחת – כשכל החלקים כלולים בה. התקנת מזגן חלון נעשית על-ידי חציבת פתח/חור בקיר, קצת יותר מגודל ה מזגן. התקנת מזגן חלון לא מסובכת כלל. מושיבים את ה מזגן בפתח שנחצב בקיר, באופן כזה שרובו נמצא מחוץ לחדר, ואילו בתוך החדר הוא מותקן בצורה שטוחה עם הקיר, עם חיבור לכוח חשמלי וכשכל כפתוריו חשופים ונגישים. מזגני חלון הם למעשה מהדור הישן של ה מזגנים. 
לחץ כאן להמשך קריאה >>>...

 

מזגן ריצפה

מזגן רצפה הוא סוג של מזגן מפוצל. יחידת המעבה של ה מזגן נמצאת מחוץ לבית, ואילו יחידת ה מאייד של מזגן מפוצל מורכבת בתוך הבית מעל הרצפה. ה מאייד וה-מעבה מחוברים ביניהם עי צינורות מים וחשמל.
הוראות התקנת מזגני רצפה : דרישות חשמליות:
- המזגן חייב להתחבר למקור מתח מתאים..
לחץ כאן להמשך קריאה >>>...

 

מהו מזגן נייד?

מזגן נייד הוא מזגן שניתן לנשיאה והעברה ממקום למקום. ה מזגן הנייד מורכב משני חלקים: המדחס נמצא בתוך החדר והוא בעל גלגלים לגרירה נוחה. החלק השני הוא המנוע שנמצא מחוץ לחדר: או מעל חלון אם יש מקום מוגן או מאחורי דלת בפרוזדור או במרפסת. מזגנים ניידים מתאימים במיוחד לחברה צעירים כמו סטודנטים ו זוגות צעירים שמרבים לעבור מדירה לדירה.
לחץ כאן להמשך קריאה >>>...

 

מהו מזגן עילי?

מזגן עילי הוא סוג של מזגן מפוצל שחלק אחד – המעבה – נמצא מחוץ לבית והחלק השני שנקרא מאייד (יחידת מזגן שנמצאת בתוך הבית), מורכב בגובה של 2 מטר לפחות מרצפת החדר. המאייד מפזר את האוויר, חם או קר, מפתח אשר נמצא בתחתיתו.
על פי סקרים שנעשו בארץ, מזגנים עיליים הם מהיותר פופולאריים בארץ.
יתרונות מזגן עילי: מזגן עילי עדיף במצבים של חוסר מקום.
לחץ כאן להמשך קריאה >>>...